עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף  Medical Negligence Law Office
רח' קרן היסוד 36, ירושלים
עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף
     
 

רשלנות בהריון - אי מסירת מידע מלא לאישה ההרה / עו"ד מויאל

רשלנות בהריון - אי מסירת מידע לאישה ההרהבכדי להבטיח היריון בריא יש צורך במעקב רפואי קפדני. מעקב הכולל בדיקות שונות לאורך ההריון יבטיח הן את בריאות העובר והן את בריאות האישה ההרה. גם נשים בריאות לחלוטין עלולות לסבול מתופעות בלתי צפויות בהיריון, כגון רעלת היריון, סוכרת היריון, לידת ילד פגוע ועוד. משום כך פרוטוקול של מעקב היריון הוא ברור מאוד, כולל עדכון על בדיקות אפשריות בהריון, התאמת סוג הלידה למצב האם והעובר ועוד.

על הרופא המטפל מוטלת האחריות לוודא כי האישה עוברת את כל הבדיקות והטיפולים הנדרשים בהתאם למצבה ומצב העובר, וכן עליו ליידע את האישה ההרה לגביהם, על אחת כמה וכמה אם ישנה בעיית רקע או סיבוכים כלשהם. כמו כן עליו לפרוש בפני האשה ההרה את מכלול הבדיקות האפשריות, כולל בדיקות שאינן בסל הבריאות כגון בדיקות גנטיות וכיוצ"ב.

במידה ועולה חשד לפגיעה באם או בתינוק עקב רשלנות בהריון, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי בהקדם מטעם עורך דין רשלנות רפואית, רצוי בעל ניסיון בתחום של הריון ולידה באופן ספציפי.

במקרה של חשד לרשלנות בהריון, ירון מויאל, עו"ד רשלנות רפואית בירושלים, מציע פגישת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות. במהלך הפגישה יהיה ניתן לבדוק האם אכן קיימת עילה להגשת תביעה ומהו גובה הפיצוי הצפוי. ניתן לקיים פגישות עם עו"ד מויאל בירושלים, תל אביב או הרצליה.

לתיאום פגישת ייעוץ, חייגו 02-5662662 או לחצו עורך דין רשלנות רפואית

איזה מידע יש למסור לאישה בהיריון

חובה על רופא מטפל למסור לאישה ההרה מידע ועדכונים הנוגעים לבריאותה ובריאות עוברה:

  • מחלות רקע – במידה והאישה סובלת ממחלות רקע או גורמי סיכון, על הרופא לעדכן אותה באשר לבדיקות וטיפולים אפשריים. לדוגמה, סוכרת נעורים מצריכה מעקב היריון קפדני ותכנון לידה בהתאם. כך גם לחץ דם גבוה, בעיות בקרישיות הדם ועוד.
  • חיסונים – על הרופא לוודא כי האישה קיבלה את כל החיסונים כנדרש. יש מחלות כגון אדמת שהן משמעותיות מאוד בזמן היריון ולכן יש לוודא כי האישה קיבלה בעברה חיסון. במידה ולא, על הרופא לעדכן את האישה על ההשלכות העלולות להתרחש במידה ותחלה במחלות אלה בזמן הריונה.
  • בדיקות זכאות – יש בדיקות בהיריון שכל אישה זכאית לעבור באופן שוטף, כולל בדיקות דם, בדיקה לשלילת תסמונת דאון, בדיקת מי שפיר מגיל מסוים או אם יש תוצאה מחשידה אף לפני גיל 35 ועוד. אם הרופא לא עדכן את האישה ההרה, התוצאה עלולה להיות לידת עובר הסובל ממומים. לדוגמה, בדיקת דם שגרתית יכולה להצביע אם האישה לקתה בווירוס CMV שעלול לגרום לבעיות בעובר במהלך ההיריון.
  • בדיקות פרטיות – על הרופא גם לעדכן את האישה על בדיקות פרטיות שהיא יכולה לבצע, כולל בדיקות למחלות גנטיות או בדיקת מי שפיר אותה היא יכולה לעבור באופן פרטי אם לא מלאו לה 35.
  • בחירת שיטת לידה – על הרופא לעדכן את האישה באשר לשיטות הלידה האפשרויות בהתאם למצבה והסיכונים הכרוכים בכל שיטה. פגיעה באם או בילוד שיכלה להימנע אילו נבחרה שיטת לידה אחרת, יכולה להוות עילה להגשת תביעת רשלנות בלידה.

רשלנות רפואית באי מסירת מידע בעת היריון

אי מסירת מידע לאישה ההרה יכולה להוות רשלנות רפואית בהיריון לכל דבר. כאמור, על הרופא לעדכן את האישה על הבדיקות השונות, על הפירוש של סטייה מתוצאות תקינות, מהן הבדיקות שהיא זכאית להן ומהן הבדיקות שהיא יכולה לעשות באופן פרטי. ההשלכות של אי מסירת מידע זה עלולות להוביל לפגיעות אותן היה ניתן למנוע דוגמת פגיעה בבריאות האישה, לידת עובר פגוע, הפלה ועוד.

אם אתם סבורים שנפגעתם עקב רשלנות בהיריון, עו"ד רשלנות רפואית מויאל עומד לרשותכם ומציע פגישת ייעוץ חינם בכדי לבדוק את פרטי המקרה הספציפי. לאחר שמיעת פרטי המקרה מפיכם ועיון בכל הניירת הרלוונטית יוכל עו"ד מויאל להסיק האם יש לכם עילה להגשת תביעה, הפיצוי הצפוי במקרה של זכיה ועוד. יש להדגיש כי כדאי מאוד להימנע מייצוג עצמי במקרים של רשלנות רפואית, שכן רופאים ומוסדות רפואיים נעזרים בעורכי דין מיומנים ביותר שתפקידם להביא לדחיית תביעתכם. ללא ייצוג של עו"ד רשלנות רפואית מנוסה סיכוי התביעה להשיג פיצוי ראוי הינם קלושים ביותר.מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:


הפלה עקב רשלנות בהריון או רשלנות בלידה

רשלנות בניתוח קיסרי

עורך דין נזקי גוף


 

 
     
עורך דין רשלנות רפואית | עורך דין נזקי גוף |  רחוב קרן היסוד 36, ירושלים 92149  |  טלפון:  02-5662662   |  yaron@moyallaw.co.il
בניית אתרים דיגידם בניית אתרים  |  קידום אתרים בירושלים