עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף  Medical Negligence Law Office
רח' קרן היסוד 36, ירושלים
עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף
     
 

רשלנות בניתוח - ביצוע הליך כירורגי באיבר הלא נכון


רשלנות בניתוחניתוח היא פרוצדורה נפוצה כיום לטיפול בבעיות רפואיות שונות. עם זאת, מדובר בהליך הכרוך בסיכונים שכן המנותח חשוף לסכנות שונות דוגמת זיהום, דימום ועוד. בעוד ישנם סיבוכים אותם לא ניתן לצפות מראש ולמנוע, ישנם מקרים בהם מנותחים נפגעים עקב רשלנות בניתוח מצד הכירורג או גורם אחר בצוות המטפל. רשלנות רפואית בהקשר זה יכולה לבוא לידי ביטוי עוד בשלבי ההכנה לניתוח, במהלך הניתוח עצמו וכן בשלב המעקב אחר מצב המטופל לאחר סיומו. אחת מן העילות בגינן מוגשות תביעות רשלנות בניתוח היא ביצוע הניתוח באיבר הלא נכון.

במקרים בהם בוצע ניתוח באיבר הלא נכון מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין רשלנות רפואית, שכן גם אם אכן התרחשה רשלנות רפואית, יהיה קשה להשיג את הפיצוי ההולם ללא ייצוג מקצועי מול עורכי הדין המיומנים המייצגים את המוסדות הרפואיים. עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית מחזיק בידע המשפטי והרפואי הדרוש להוכחת הנזק שנגרם לצד התובע ולהוכחת הקשר הסיבתי בין הרשלנות ונזק זה, ובנוסף, מנוסה בהגשת תביעות כגון אלה.

אם אתם חושדים כי נפגעתם כתוצאה מרשלנות בניתוח, ירון מויאל, עורך דין רשלנות רפואית בירושלים מציע פגישת ייעוץ חינם ללא כל התחייבות. בנוסף לפגישות בירושלים, עו"ד מויאל מקיים פגישות גם בתל אביב, ובהרצליה פיתוח.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם, חייגו 02-5662662 או לחצו עורך דין רשלנות רפואית
רשלנות רפואית בניתוח האיבר הלא נכון

רשלנות רפואית בניתוח הבאה לידי ביטוי בניתוח האיבר הלא נכון הינה חמורה שכן פעמים רבות השלכותיה אינן הפיכות. רשלנות בהקשר זה יכולה לבוא לידי ביטוי גם בניתוח אזור לא נכון באיבר, כפי שניתן לראות למרבה הצער במקרים של ניתוחי מוח.

מנתחים מבצעים את הפרוצדורה הכירורגית בהתאם לתוצאות של צילומי הדמיה ולפי הפרוטוקול שנקבע לניתוח. למרבה הצער, למרות נהלים ברורים למניעת מצבים מסוג זה בתהליך קבלת המטופל לניתוח, מקרים מסוג זה עדיין מתרחשים.

ניתוח האיבר הלא נכון יכול להיות תוצאה של נסיבות שונות, ביניהן:

  • טעות בפיענוח צילום הדמיה או תוצאות בדיקות

  • חוסר תשומת לב בסימון האיבר לפני הניתוח

  • בלבול בזהות המטופל, כלומר ביצוע ניתוח שמיועד למטופל אחר במקום ההליך לו נזקק המנותח בפועל.

  • כשל בתקשורת בין מוסדות רפואיים או רופאים מטפלים במקרים של העברת המטופל מגורם אחד לאחר.

הפוטנציאל לניתוח באיבר הלא נכון גדול במיוחד כאשר מדובר באיברים זוגיים. למשל, במקרים של ניתוח להסרת שד בגלל סרטן ממאיר המנתח הסיר את השד הבריא. דוגמאות נוספות ניתן לראות במקרים בהם היה צורך לבצע פרוצדורה בריאה הימנית, אך הרופא ביצע אותה בריאה השמאלית, וכן ביצוע ניתוח ביד או ברגל הלא נכונה. מעבר לכך שרשלנות כזו משמעה כי על המנותח לעבור את הניתוח שנית, הרי עצם ההתערבות הכירורגית השגויה עלולה להיות בעלת השלכות כמו כאבים, פגיעה בתפקוד, נכות ובמקרים חמורים להוביל גם למות המטופל.

הגשת תביעת רשלנות רפואית בהקשר של ניתוח איבר לא נכון מתבצעת כנגד המוסד הרפואי שבו בוצעה הפרוצדורה, בין אם ההליך בוצע בבית חולים ציבורי ובין אם בית חולים פרטי. כאמור, מוסדות אלה מגובים על ידי ביטוחים נרחבים ומשתמשים בשירותיהם של עורכי דין מיומנים. משום כך מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד רשלנות רפואית מנוסה, אשר בשלב ראשון יכין את כתב התביעה. בכדי להגיש תביעה לבית המשפט יש צורך בחוות דעת מטעם מומחה רפואי משפטי אשר תגבה את טענות התביעה. לאחר הגשתה, עורך הדין ייצג אתכם לאורך ההליכים המשפטיים עד לסיומם, במטרה להשיג פיצוי ראוי עקב הנזק שנגרם עקב רשלנות בניתוח.


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:
רשלנות רפואית באבחון מחלות
רשלנות באבחון סרטן
תביעת רשלנות רפואית - נגד מי מגישים את התביעה ?

 
     
עורך דין רשלנות רפואית | עורך דין נזקי גוף |  רחוב קרן היסוד 36, ירושלים 92149  |  טלפון:  02-5662662   |  yaron@moyallaw.co.il
בניית אתרים דיגידם בניית אתרים  |  קידום אתרים בירושלים