עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף  Medical Negligence Law Office
רח' קרן היסוד 36, ירושלים
עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף
     
 

רשלנות בניתוח ברך / מאת עו"ד ירון מויאל

מפרק הברך הנו בין המפרקים המרכזיים ביותר בגוף האדם. פעילות לא תקינה של מפרק הברך לא רק גורמת לכאבים עזים בעת ביצוע פעילות גופנית הקלה ביותר אלא משפיעים למעשה על כל רמת היבט בפעילותו של האדם. אורח החיים יכול להינזק עד לכדי מצב חמור כתוצאה מאי טיפול הולם בברך ניזוקה או עקב רשלנות בניתוח המבוצע באזור זה של הגוף.

ניתוח להחלפת מפרק הברך

הסחוס הממוקם בין העצמות מהווה למעשה בולם זעזועים ומונע חיכוך בין העצמות, אך כשהסחוס ניזוק הוא יכול להוביל לפציעה בלתי הפיכה, זיהום או מחלות כגון מחלה ניוונית ומחלה אוטואימונית. טיפול התחלתי בסחוס יכול להאט את קצב השחיקה ולהקל את הכאבים עד למצב בו הנפצע מצליח לחיות חיים אופטימליים, אך במקרים בהם הוא אינו עוזר דיו, הפתרון הבא הנו ניתוח שנועד להחליף את מפרק הברך. הניתוח כולל הרדמה מלאה בו מתבצעת השתלת תותב מלאכותי הנועד לאפשר כל פעילות הדומה לזו שמאפשר מפרק בריא.

ניתוח ברך הנו אחד הניתוחים המורכבים בהם צריך לנקוט במשנה זהירות מאחר וההשלכות יכולות להיות מרחיקות לכת. הניתוח מורכב ממספר שלבים בהם נעשה חתך בקדמת הברך בכדי לספק גישה לחלק הפנימי, לאחריו מסיתים את פיקת הברך המפרידה בין עצם השוק לעצם הירך. השלב הבא הוא ניסור הסחוס הפגוע וחלקי העצמות שהספיקו להינזק, ולהחדיר במקומם את התותב המלאכותי. כל שלב בניתוח חשוב לאין ערוך וצריך להתבצע בהקפדה יתרה.

רשלנות בניתוח ברך

רשלנות רפואית בניתוח

כמובן שלאחר כל ניתוח ישנם סיכונים אך חשוב לעשות את ההבדלה בין סיבוכים שלא ניתן למנוע אותם מראש דוגמת כאלו המתפתחים כתוצאה מנוכחות נטע זר (הברך התותבת) בגוף האדם - זיהומים למיניהם שעלולים להתפתח למרות שהניתוח היה ברמה המקצועית ביותר - לבין סיבוכים שנגרמים ישירות כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוח עצמו.

מאחר והנושא מורכב ולא תמיד קל להוכיח את הקשר הסיבתי בין הנזק ובין התנהלות הצוות הרפואי או המוסד בו התבצע ההליך, עולה החשיבות בבחירת עורך דין המתמחה באופן ספציפי בתחום הרשלנות הרפואית. חשוב להבין את ההבדל בין עורך דין נזקי גוף לבין עורך דין רשלנות רפואית. תחום נזקי הגוף הוא נרחב וכולל מגוון תחומים כאשר ביניהם נמצא תחום רשלנות רפואית. לכן, לא כל עורך דין של נזקי גוף יהיה בעל הידע המספק והניסיון הדרוש לניהול מוצלח של תביעות בתחום הרשלנות הרפואית. עורך דין רשלנות רפואית מאידך מתמחה ספציפית בתחום זה, ולכן יחזיק בידע המקצועי ובניסיון הדרושים לניהול מוצלח של ההליכים המשפטיים. גם כאן, חשוב לבחור בעורך דין בעל ניסיון עתיר שנים עם ניסיון מוכח של הצלחות במערכת המשפטית. חשוב לציין כי גם במקרים בהם אדם רק חושד שהנזק נגרם מרשלנות רפואית, חשוב לקבוע פגישה עם עו"ד רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה, בכדי לקבל ייעוץ ראשוני נכון ומקצועי שיכריע בדבר החלטתו האם להגיש כתב תביעה או לא.

לא תמיד קל להעריך את גודל הנזק הפיזי והנפשי של הניזוק. מאחר וישנן עילות רבות להגשת תביעה עקב רשלנות בניתוח ברך אם מדובר בזיהומים באזור המפרק המלאכותי כתוצאה מרשלנות של הרופא המנתח, בגרימת נזק עצבי באזור או בפגיעה חמורה בכלי הדם ואף רשלנות העלולה להתרחש רק לאחר הניתוח בזמן השיקום, חשיבותה של בחירה נכונה בעורך דין מומחה ובעל ניסיון עולה אלפי מונים ויכולה להכריע את הכף לכאן או לכאן.

 
     
עורך דין רשלנות רפואית | עורך דין נזקי גוף |  רחוב קרן היסוד 36, ירושלים 92149  |  טלפון:  02-5662662   |  yaron@moyallaw.co.il
בניית אתרים דיגידם בניית אתרים  |  קידום אתרים בירושלים