עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף  Medical Negligence Law Office
רח' קרן היסוד 36, ירושלים
עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף
     
 

רשלנות בניתוח - מאמרים

לחצו על הכותרות למעבר למאמרים המלאים.

רשלנות רפואית בטיפול שיניים משקם / השתלת שיניים

ההתפתחות בתחום השתלים הדנטאליים פתחה בפני רופאי שיניים רבים שאינם מתמחים בכירורגיה או בשיקום הפה הזדמנות להגדיל את הכנסותיהם, מבלי שצברו ניסיון כירורגי או שיקומי. הדבר נותן פתח למקרים רבים של רשלנות רפואית הגורמים לנזקים של מאות אלפי שקלים עבור המטופלים ונזקים גופניים. 

רשלנות בניתוח ברך

מפרק הברך הנו בין המפרקים המרכזיים ביותר בגוף האדם. פעילות לא תקינה של מפרק הברך לא רק גורמת לכאבים עזים בעת ביצוע פעילות גופנית הקלה ביותר אלא משפיעים למעשה על כל רמת היבט בפעילותו של האדם. אורח החיים יכול להינזק עד לכדי מצב חמור כתוצאה מאי טיפול הולם בברך ניזוקה או עקב רשלנות בניתוח המבוצע באזור זה של הגוף. 

רשלנות רפואית בניתוח

ניתוח הינו פרוצדורה כירורגית אשר כרוכה בסיכונים, ויכולה להותיר את המטופל עם נזקים קשים פיזיים ונפשיים, לגרום לנכות ובמקרים קשים יכול להוביל אף למות המטופל. בעוד ישנם מקרים בהם נגרם למנותח נזק ללא קשר לרשלנות רפואית, ישנם נזקים אותם ניתן היה למנוע על ידי התנהלות זהירה מצד הרופא המנתח והצוות הרפואי.

רשלנות בניתוח לייזר להסרת משקפיים

בניגוד לניתוחים מצילי חיים או ניתוחים דחופים, ניתוח לייזר בעיניים אינו טיפול רפואי הכרחי, והוא נערך מבחירה חופשית של המטופל, לרוב מתוך רצון לשפר את איכות חייו. רובם הגדול של האנשים הבוחרים לעבור ניתוח לייזר בעיניים מנהלים קודם לניתוח חיים רגילים ותקינים תוך שימוש במשקפיים או בעדשות מגע. עם זאת, ניתוח זה כרוך בסיכונים, והוא עלול להותיר את המטופל עם נזקים משמעותיים לראייה ואף לגרום לעיוורון.

רשלנות רפואית בניתוח לייזר (פסק דין)

בית המשפט קבע, כי בית החולים הדסה נושא באחריות לפצות את התובע על נזקיו כתוצאה מניתוח לייזר שעבר בעינו, הן בשל רשלנותה, והן בשל הפרת חובת גילוי המידע הרלוונטי אודות הניתוח. בשני עניינים אלה עבר נטל ההוכחה אל הנתבעת, נוכח היעדר תיעוד, ולגבי שניהם היא לא עמדה בנטל. ביהמ"ש פסק לתובע פיצוי בסכום של 395,000 ₪...

רשלנות בניתוח קיסרי

למרות התקדמות הרפואה המודרנית המערבית, ניתוח קיסרי הינו הליך כירורגי, וככזה כרוכים בו סיכונים. 
הניתוח כרוך בשיעורי תחלואה גבוהים יותר מאשר בלידה רגילה ובסיכונים לאם ולעובר. סיבוכים במהלך ניתוח קיסרי עלולים לגרום נזקים קשים לאם ולעובר ואף להוביל למוות. המאמר עוסק בעילות לתביעות רשלנות רפואית בלידה על רקע ניתוח קיסרי..

רשלנות בניתוח פלסטי

ניתוח פלסטי הפך בימינו להליך שכיח, ומבוקש, הן בקרב נשים והן בקרב גברים. במקרים של ניתוחים פלסטיים כושלים אשר פגעו במטופל, כדאי לבדוק האם הנזק נגרם בשל רשלנות רפואית. בתי המשפט בישראל מחמירים במיוחד במקרים של רשלנות בניתוח פלסטי, דווקא בשל העובדה שמדובר על ניתוח אלקטיבי ולא ניתוח חירום מציל חיים.

רשלנות בניתוח גב

בישראל נערכים בכל שנה אלפי ניתוחי גב. ישנם סוגים שונים של ניתוחי גב ועמוד שדרה אשר מטפלים במחלות ופציעות שונות, ביניהן: פריצות דיסק, היצרות תעלת עמוד השדרה, טיפול בשברים של עמוד השדרה, מחלות ניווניות של עמוד השדרה , עקמת, מחלות זיהומיות, גידולים ועוד. פגיעה בעמוד השדרה במהלך הניתוח יכולה לגרום לנזק עצבי למטופל אשר עלול לסבול כתוצאה מכך מכאבים עזים ומתמשכים, חולשה בגפיים, מוגבלות בתנועה או אף לשיתוק חלקי או מלא ונכות לצמיתות.

רשלנות רפואית בניתוח אף

כיום יותר ויותר אנשים עוברים ניתוחים פלסטיים אסתטיים במטרה לשפר את המראה החיצוני שלהם, אחד הנפוצים ביותר הוא ניתוח אף. ההליך הכירורגי ורמת המורכבות שלו יכולים להשתנות ממטופל למטופל, והוא כולל סיכונים וסיבוכים אפשריים. העובדה כי המטופל אינו תמיד שבע רצון מן התוצאה הסופית אינה בהכרח עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. המאמר מפרט עילות להגשת תביעת פיצויים.

רשלנות בניתוח לב

ניתוח לב הנו הליך כירורגי מורכב הכרוך בסיכון לסיבוכים במהלכו אשר עלולים להותיר את המנותח עם פגיעות בדרגות חומרה שונות ואף להוביל למוות. חשוב לציין כי פגיעה במהלך ניתוח לב או בעקבותיו אינה מעידה בהכרח על רשלנות בניתוח. בכל חשד לפגיעה רשלנות בניתוח מצד הצוות הרפואי, מומלץ להיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית מצד הרופא המרדים

ניתוח תחת הרדמה הוא הליך אשר כרוך בסיכונים רבים, ועלול להסתיים בחוסר הצלחה. מצב כזה, כשלעצמו, אינו מהווה עילה לתביעת פיצויים, אלא אם התקיימה רשלנות מצד הצוות הרפואי. רשלנות רפואית של רופא מרדים עלולה לגרום נזקים גופניים קשים בלתי הפיכים, ואף להוביל למות המנותח. קיימות תביעות רשלנות בניתוח על רקע הליך הרדמה רשלני, אשר גרם נזק למטופל ללא קשר לבעיה הרפואית בעטיה נותח.

רשלנות בניתוח ראש

ניתוחי ראש טומנים בחובם סיכונים רבים היות ומדובר באחד האיברים השבריריים והמורכבים ביותר בגוף. על הרופא להיות מיומן ומדויק בתנועותיו, שכן טעויות במהלך ניתוח ראש עלולות להוביל לנזקים בלתי הפיכים. למרבה הצער, במהלך השנים, נדרשו בתי המשפט בישראל לדון בתביעות רשלנות בניתוח, ולפסוק האם אכן נגרם לצד התובע נזק כתוצאה מרשלנות מצד גורם רפואי או לאו.

רשלנות בניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הוא פרוצדורה הנכללת במסגרת הניתוחים האסתטיים. במהלך הניתוח שואב הרופא תאי שומן מתחת לעור באזורים שונים בגוף, למשל בישבן, ברגליים, בזרועות או בבטן. כמו בכל פרוצדורה רפואית, גם בניתוח שאיבת שומן ישנם סיכונים. סיבוכים במהלך הניתוח, בין אם סיבוכים בלתי צפויים או עקב רשלנות הצוות הרפואי, עלולים להוביל לנזקים כגון פיגמנטציה של העור, זיהומים, צלקות, עור נפול, תסחיפי שומן לריאות ועוד.

רשלנות בניתוח להסרת כיס מרה

רשלנות בניתוח להסרת כיס מרה עלולה להתרחש כל השלבים השונים סביב הניתוח, החל משלבי ההכנה לניתוח, במהלך הניתוח עצמו וכן בשלב המעקב אחר מצב החולה לאחריו. בעיות בכיס המרה מתעוררות כאשר מתפתחות בו אבנים ואלו יוצרות דלקת, מצב הדורש התערבות כירורגית ולרוב הוצאת הכיס בשלמותו. לצערנו אנו נתקלים במקרים של רשלנות רפואית בהקשר של ניתוח הוצאת כיס מרה, החל מניתוחים מיותרים, דרך בחירת שיטת ניתוח לא מתאימה ועד לבעיות שלא טופלו לאחר הניתוח.

רשלנות בצנתור לב

צנתור לב הוא הליך רפואי לכל דבר, שכולל סיכונים וסיבוכים. לכן, אף אם התרחש במהלך הניתוח או לאחריו סיבוך, אין להניח באופן אוטומטי כי התרחשה כאן רשלנות רפואית. עורך דין רשלנות רפואית מחזיק בידע ובניסיון הדרושים בכדי לבדוק את פרטי המקרה הספציפי בצורה מדויקת ולייעץ לכם אם אכן מדובר ברשלנות או בסיבוך שלא ניתן היה למנוע אותו.

רשלנות בניתוח בשלב המעקב לאחר הפרוצדורה הכירורגית

פעולה כירורגית היא דבר מורכב שמצריך היערכות רבה. למרבה הצער, גם כאשר נערך אבחון מדויק של הבעיה ונבחרת שיטת הניתוח המתאימה ביותר, עלולים לצוץ סיבוכים במהלך הניתוח עצמו או לאחריו, בשלב בו נתון המטופל להשגחה ומעקב. בעוד ישנם סיבוכים בלתי נמנעים, לעיתים מנותחים ניזוקים עקב רשלנות בניתוח בשלב המעקב לאחר ההליך הכירורגי עצמו.

רשלנות בניתוח - ביצוע ניתוח שלא לצורך

רשלנות בניתוח יכולה לבוא לידי ביטוי בכל השלבים של הניתוח, החל מההחלטה על ביצועו, במהלך הפרוצדורה הכירורגית עצמה, וכן בשלב המעקב אחרי מצב המטופל לאחר הניתוח. בתי המשפט עוסקים לא פעם במקרים בהם רופאים לא הפנו מטופלים לניתוח כפי שהיה צריך, אך גם במקרים של רשלנות בניתוח בהם רופאים מפנים מטופל לניתוח עקב אבחון שגוי, ובדיעבד מתברר שלא היה צורך בניתוח כלל.

רשלנות בניתוח - ביצוע הליך כירורגי באיבר הלא נכון

ניתוח היא פרוצדורה נפוצה כיום לטיפול בבעיות רפואיות שונות. עם זאת, מדובר בהליך הכרוך בסיכונים שכן המנותח חשוף לסכנות שונות דוגמת זיהום, דימום ועוד. בעוד ישנם סיבוכים אותם לא ניתן לצפות מראש ולמנוע, ישנם מקרים בהם מנותחים נפגעים עקב רשלנות בניתוח מצד הכירורג או גורם אחר בצוות המטפל. 


 
     
עורך דין רשלנות רפואית | עורך דין נזקי גוף |  רחוב קרן היסוד 36, ירושלים 92149  |  טלפון:  02-5662662   |  yaron@moyallaw.co.il
בניית אתרים דיגידם בניית אתרים  |  קידום אתרים בירושלים