עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף  Medical Negligence Law Office
רח' קרן היסוד 36, ירושלים
עורך דין רשלנות רפואית | נזקי גוף
     
 

נזקי גוף - מאמרים

לחצו על הכותרות למעבר למאמרים המלאים.

 

עורך דין נזקי גוף עבור תאונות אופניים

ישנו הבדל גדול בין סוגי התאונות בהם מעורבים אופניים על סוגיו השונים – הבדלים בזכות לתבוע, העילה לתביעה, גודל הפיצויים ואת מי אפשר לתבוע. כמו כל אירוע משפטי- צריך לבחון כל מקרה לגופו ולהפיק את המרב שניתן ממנו.

עורך דין נזקי גוף

התחום המשפטי של נזקי גוף מהווה חלק מתחום רחב יותר של דיני נזיקין, אשר עוסק לדוגמא גם בפגיעות ברכוש. פגיעה גופנית עלולה להתבטא בכאבים פיזיים ו/או בפגיעה ביכולת התנועה ורמת התפקוד של האדם, אם באופן זמני או קבוע, וכן יכולות להיות לה השלכות נפשיות. תביעות נזקי גוף מוגשות על רקע פגיעות פיזיות בנסיבות שונות, ביניהן תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אישיות, רשלנות רפואית ועוד.

תביעת נזקי גוף על רקע תאונת עבודה או מחלת מקצוע

במידה ונפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה, מחלת מקצוע, מיקרוטראומה או תאונת דרכים במהלך העבודה, בדרך מן העבודה הביתה או להיפך, חשוב לוודא כי תיוצגו על ידי עורך דין נזקי גוף אשר מתמחה ומנוסה בייצוג נפגעים על רקע זה, שכן לכל תחום תחת נזקי גוף קיימת מסגרת משפטית רלוונטית ותקנות שונות. המאמר מציג את האפשרויות העומדות בפני מי שנפגע.


נזקי גוף - תאונות אישיות של תלמידים

ילדים ונוער נוטים להיות סקרנים, שובבים, ולעיתים אינם יכולים להעריך את הסיכון, ולכן קיימת אצלם נטייה גדולה יותר לתאונות. זאת, בנוסף לתשתיות פיזיות לקויות במוסדות החינוך במדינת ישראל. הערכות של משרד החינוך עומדות כיום על קרוב לכ- 20,000 תאונות בשנה במערכת החינוך זאת ללא התאונות מחוץ לשעות פעילות בתי הספר. חשוב לדעת, כי בכל מקרה של פציעה של תלמיד עומדות בפני הוריו שתי אפשרויות תביעה...

תביעת נזקי גוף כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים במקום העבודה

חשיפה ממושכת לחומרים רעילים עלולה להוביל לנזקים בריאותיים אצל העובד, התפתחות מחלות נשימתיות, הפרעות עצביות, מחלות סרטן ועוד. למרבה הצער, היא עלולה אף להוביל למוות. במאמר זה הסבר לגבי הנסיבות בגינן ניתן להגיש תביעות נזקי גוף מסוג זה, אופן חישוב גובה הפיצוי במקרה של הצלחת התביעה, החשיבות של ייצוג עורך דין נזקי גוף ועוד.

נזקי גוף - תאונות אישיות

תאונות אישיות עלולות להתרחש לדוגמא ברחוב, במקומות ציבוריים, בבתי עסק ועוד. נפילה כתוצאה משיבוש במדרכה, החלקה כתוצאה מרצפה רטובה במוסד ציבורי או בית עסק, נפילה במדרגות נעות, אלו הן רק מספר דוגמאות לתאונות שעלולות לגרום נזק לגוף, ובגינן ניתן להגיש תביעה משפטית על רקע תאונה אישית. בכדי לממש את זכויותיכם על פי חוק באופן מלא, מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין נזקי גוף.

הגשת תביעת נזקי גוף נגד עירייה או רשות מקומית

ניתן להגיש תביעת נזקי גוף כנגד רשות מקומית במקרים בהם נגרמו כשלים בבטיחות ובשמישות התשתיות המוניציפליות. שלא כמו בתאונות דרכים למשל, אשר במסגרתן אין צורך להוכיח קיומה של רשלנות, במקרה של תביעת נזקי גוף כנגד רשות מקומית חייבים להוכיח קיומה של רשלנות בעת הגשת הקובלנה המשפטית, כולל צירוף חוות דעת רפואית או הנדסית.

תאונות אופנוע – תאונות דרכים קשות

במקרים רבים, תאונות אופנוע (או קטנוע) מלוות בפציעות קשות, ומותירות את רוכב האופנוע עם
פגיעות גוף קשות בהשוואה לתאונות דרכים בהן מעורבים כלי רכב עם ארבעה גלגלים או יותר.
במידה וחברת הביטוח אינה מסכימה לשלם את הפיצויים שהנפגע מבקש, ייתכן ויהיה צורך לפנות
לבית משפט.

נהיגה בשכרות: כיצד להתמודד עם נזקי גוף מתאונה בשכרות

בניגוד לנהיגה תחת השפעת סמים, בפוליסה התקנית לביטוח רכב חובה שגובשה בשנת 2010 על ידי שר האוצר, אין התייחסות ספציפית למצבים בהם תאונות הדרכים נגרמו בשל נהיגה בשכרות. עם זאת, ישנם תקדימים משפטיים מסוימים אשר מציינים את הנהיגה תחת השפעת אלכוהול כסיבה לגרימת התאונה, ומשהועלה הנושא על דוכן המשפט (לרוב, על ידי חברות הביטוח כתובעות או כנתבעות), אין השופטים רשאים להתעלם ממנו.


ההבדל הדק בין רשלנות לנהיגה בקלות ראש
ההבדל הדק בין רשלנות לנהיגה בקלות ראש

ההבדל בין נהיגה רשלנית ונהיגה בקלות ראש מורכב שכן הוא דק ביותר. באופן כללי ניתן לראות שכל עורך דין לענייני תעבורה יגיד לכם שנהיגה בקלות ראש מתייחסת למקרים בהם אדם נהג מבלי להתחשב בתנאי הדרך ובנסיבות הספציפיות. לעומת זאת, נהיגה ברשלנות חמורה יותר בדרך כלל על פי עורכי דין העוסקים בתחום.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים של חברת כלל לשנה"ל תשע"ה 2014-2015

פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים של חברת כלל לשנה"ל תשע"ב 2011-2012


פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים של חברת הפניקס לשנה"ל תשע"ב 2011-2012

 
     
עורך דין רשלנות רפואית | עורך דין נזקי גוף |  רחוב קרן היסוד 36, ירושלים 92149  |  טלפון:  02-5662662   |  yaron@moyallaw.co.il
בניית אתרים דיגידם בניית אתרים  |  קידום אתרים בירושלים